M7 Dashboard Madar Android

Aplikacje działające pod internetem są już faktem. Dostęp do banku, sprawdzenie rozkładu jazdy, znalezienie na mapie firmy czy sklepu - to typowe czynności, nieobce nikomu, kto na codzień używa internetu.
Obecnie nadszedł czas na systemu księgowe i wspomagające zarządzane firmą. Przyjęcie idei instalacji tego typu programów na serwerze i obsługa ich przez przeglądarkę jest coraz częściej wybieranym modelem pracy. Tym bardziej, że w przeglądarkę są wyposażone również urządzenia mobilen: telefony, smartfony, tablety, notebooki.

"Czy można do czegokolwiek wykorzystać tak małe urządzenia w firmie?" - to pytanie często pojawia się przy okazji omawiania fenomenu, jakim jest gigantyczny wzrost sprzedaży urządzeń mobilnych. Zjawisko to musi bowiem mieć wpływ na sposób postrzegania i wykorzystania informatyki - również w przedsiębiorstwach.

Madar 7 na Androidzie

Okazało się, że kierunek rozwoju naszego oprogramowania - jakim było stworzenie interfejsu obsługi przez przeglądarkę - doskonale wpisuje się w możliwości i ograniczenia, z jakimi spotyka się przy próbie stworzenia aplikacji pod urządzenia mobilne.

Na początek - z internetu

Jak przenieść oprogramowanie na inny system operacyjny? Na początek wcale nie trzeba - każde bowiem urządzenia ma wbudowaną przeglądarkę! A dostęp do internetu umożliwi korzystanie z programu on-line.
Doskonały pomysł umożliwiający śledzenie na bieżąco pracy firmy ze swojej komórki, na przykład niezapłaconych, utargów w sklepach, stanu konta i kasy, ilości zamówień. Specjalnie przygotowana aplikacja M7 Dashboard umożliwia wyświetlenie tych danych na komórce, palmtopie, smartfonie, tablecie, laptopie ...

Wersja natywna na androida

Nic nie zastąpi jednak wersji natywnej, to znaczy takiej, która może zostać wgrana na urządzenie i na nim działać. Niezależnie, czy internet jest dostępny czy nie.
Okazało się, że większość pracy została wykonana wcześniej - dzięki stworzeniu wersji programów dla Linux.
Opisywany wcześniej program M7 Dashboard może być również instalowany jako apk w wersji natywnej - co pozwala szybki połączenie z systemem ERP w firmie.
Drugim programem, który może działać w ten sposób jest M7 Narzędziownia Służy do ewidencjonowania, rejestrowania i rezerwowania narzędzi i maszyn.
 • ewidencję narzędzi, wypożyczeń i zwrotów
 • rezerwację narzędzi w wybranym czasie przez pracownika,
 • wypożyczalnia narzędzi - ewidencjonowanie wypożyczanych narzędzi, terminów zwrotu,
 • tworzenie raportów wypożyczeń, zwrotów, napraw i przeglądów narzędzi,
 • tworzenie zestawień bieżącego stanu narzędzi, narzędzi aktualnie wypożyczonych lub narzędzi do zwrotu przez pracowników.

Nowości nawigacyjne

Ekran dotykowy - zmienia całkowicie i ideę obsługi i dodaje nowe możliwości. Gesty: przesuwanie, powiększanie, obracanie, naciśnięcie i wybranie; klawiatura "na żadanie" przesłaniająca dolną częśc ekranu; obracanie urządzenia powodujące zmianę orientacji ekranu - to tylko niektóre "nowości", z którymi trzeba się zmierzyć rozwijając program dla tej grupy użytkowników.

M7 Dashboard - monitorowanie pracy firmy, również z komórki

Skuteczne zarządzanie przedsiębiorstwem wymaga pozyskiwania i monitorowania informacji o stanie firmy. Podstawą takiej informacji są w większości dane wprowadzane do programu ERP, analizowane niezależnie, czy dane są wprowadzane dla celów podatkowych, księgowych, produkcji, kadr czy płac.

W szczególności są to dane na temat przychodów i kosztów, zysku, realizacje planu w odniesieniu do przychodów czy budżetu w odniesieniu do kosztów, sprzedaży i uzyskanej marży dla towarów, grup towarów czy klientów, poziomu należności i zobowiązań czy w końcu - sprawozdania finansowego.

Specjalnie zaprojektowany program M7 Dashboard pozwala na zdefiniowanie wymaganych przez zarządzających raportów oraz ich prezentację tak, by maksymalnie skrócić czas otrzymania potrzebnej informacji. Instalując przygotowaną aplikację apk na urządzeniu mobilnym z systemem Android (np. na telefonie komórkowym) - po wybraniu jednego przycisku - na ekranie pojawią się żądane wskaźniki !

Prezentowane wskaźniki są przypisane do konkretnegu użytkownika. Aplikacja pozwala na wprowadzenie i zapisanie w pamięci urządzenia danych, pozwalających na zalogowanie do systemów mobilnych, takich jak Madar 7 Mobile czy Invoicer 4.0 Mobile.

Sposób instalacji programu opisany jest w kursach: fotokod

Jak M7 Dashboard działa z Invoicer Madar 4.0

Aplikacja bazuje na danych wprowadzanych do programu przez wszytskich pracujących na nich użytkownikach. Korzystając z najprostszego darmowego programu Invoicer 4.0, na którym w biurze wystawiane są faktury, a księgowa uzupełnia płatności - można monitorować:

 • obecny stan kasy,
 • sprzedaż (netto, brutto ..) za dowolny okres - na przykład bieżący miesiąc,
 • niezapłacone - zbiorczo, dla wybranego kontrahenta,
Również podając limity sprawdzając ich realizację!

Krok pierwszy - instalacja programu

Invoicer Madar 4.0 to całkowicie darmowy program, pozwalający na wystawianie faktur VAT, również przez on-line internet: w biurze, w domu, w podróży, u klienta czy nawet na urlopie; w jezyku polskim, angielskim i niemieckim.

Do głównych możliwości należy:

 • wystawianie faktur VAT, faktur proforma i faktur VAT MP, faktur zaliczkowych,
 • automatyczne przeniesienie do rejestrów VAT, wydruk rejestrów
 • współpraca z modułem faktur cyklicznych, cenniki
 • możliwość zapisu dokumentów w formacie html, pdf
 • fakturowanie sprzedaży złomu z adnotacją VAT płaci nabywca, rejestracja faktur zakupu, wydruk faktury wewnętrznej, rozliczanie VAT.
Program wystarczy pobrać ze strony invoicer.pl i zainstalować.

Krok drugi - uruchomienie programu Invoicer Mobile

Zobacz też: Invoicer Mobile - demo on-line

Krok trzeci - zaprojektowanie wskaźników

Kiedy często kontroluje się określone wskaźniki -- konieczne jest wielokrotne sporządzanie tych samych zestawień w zasadzie tylko po to, aby zobaczyć kilka liczb podsumowujących. W programie można ten proces zautomatyzować.

Wskaźniki projektuje się dla konkretnego użytkownika, wykorzystując opcję w programie dashboard i raportowanie.

Zobacz film:

Opisuje to również kurs: Jak sprawdzić utargi sklepowe na telefonie komórkowym z Androidem?

Krok czwarty - instalacja M7 Dashboard na telefonie

Opisuje to kurs:
Jak sprawdzić utargi sklepowe na telefonie komórkowym z Androidem?

Krok piąty - wracając z delegacji znam dzisiejszy utarg!

MADAR 7 android

MADAR 7

Gdzie pracuję ...

Dostępne programy / aplikacje MADAR

Dostęp zdalny do aplikacji

Można wypróbować działanie programu korzystając z udostępnionej wersji demonstracyjnej programu Invoicer Mobile 4.0 - dostępnie pod adresem http://invoicer.pl/mobile/. M7 Dashboard Madar Android

Instalacja programu na urządzeniu

Dostępna jest również wersja testowa natywnego programu (działającego bezpośrednio pod systemem Android)
 • M7 Narzędziownia
 • M7 Dashboard
M7 Dashboard Madar Android