Najczęściej zadawane pytania

Jak zarejestrować się w portalu?

------------------------------------------------------

Jak sprawdzić czy klient ma jakieś niezapłacone faktury?

W menu głównym programu należy wejść do opcji niezapłacone, następnie należy w polu kontrahent wybrać odpowiednią pozycję z listy kontrahentów.

Jak zarejestrować wpłatę za daną fakturę?

Wpłatę za daną fakturę rejestruje się w menu głównym programu używając opcji kasa lub bank. Po wejściu do opcji kasa lub bank pojawia się okienko dokonywania wpłat i wypłat, w którym należy wybrać odpowiedniego kontrahenta. Po wybraniu kontrahenta automatycznie wczytają się wszystkie niezapłacone dokumenty tego kontrahenta.

Gdzie wpisać dane firmowe?

Dane firmowe takie jak: nazwa firmy, NIP, REGON, numery kont bankowych wpisuje się w menu głównym w opcji konfiguracja.

Jak wprowadzić własną numerację faktur?

Własną numerację faktur wprowadza się w okienku wystawiania dokumentu wpisując w polu numer odpowiednią numerację.

Jak anulować wystawioną fakturę?

Anulację wystawionej faktury wykonuje się w następujący sposób: wczytujemy daną fakturę do poprawy (poprzez klawisz poprawa), następnie z górnego menu wybieramy operacje – anulacja dokumentu.

Jak wystawić fakturę zaliczkową?

Wystawianie faktury zaliczkowej przebiega w trzech etapach:wprowadzenie wpłaty gotówki w kasie lub banku, wystawienie faktury zaliczkowej z uwzględnieniem wpłaty oraz wystawienie faktury końcowej, na której należy wybrać wpłaconą zaliczkę.

Jak wystawić deklarację VAT-7?

W menu głównym programu należy wejść do opcji deklaracje. Na ekranie pojawi się okienko wystawionych deklaracji, w którym należy kliknąć klawisz dopisz. Następnie klikamy w lewym górnym rogu ekranu w pole wybierz dokument – aktualne – VAT-7_12. Deklaracja VAT-7 zostaje automatycznie wypełniona przez system (zgodnie z wprowadzonymi danymi) można ją wydrukować używając opcji wydruk znajdującej się w górnym menu w okienku z listą wystawionych deklaracji.

Jak utworzyć rachunek wyników?

Rachunek wyników wprowadza się w opcji KpiR – Rachunek wyników.

Co zrobić gdy nie pamiętamy hasła?

--------------------------------------------------

W jaki sposób usunąć założone konto?

Aby usunąć założone konto należy poinformować o tym właściciela portalu wysyłając maila na adres: madar@madar.com.pl . Wiadomość powinna być wysłana z adresu, z którego konto było zakładane. Usunięcie konta wiąże się z usunięciem z serwera wszystkich wprowadzonych danych.

Jak pobrać archiwum z danymi?

W głównym menu wybieramy opcję archiwizacja – D: download i wskazać miejsce gdzie ma zapisać się archiwum w postaci pliku zip z danymi.

Czy z systemu może korzystać kilka osób na jednym koncie?

-------------------------------------------------------